Wyniki konkursu: „Czy polskie rośliny i zwierzęta mogą być magiczne i niesamowite”?

Do dnia 8 kwietnia 2016 przyjmowaliśmy prace plastyczne i literackie od uczniów szkół podstawowych w ramach konkursu „Czy polskie rośliny i zwierzęta mogą być magiczne i niesamowite?”.

Wpłynęło do nas 166 prac plastycznych z 8 szkół (Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu, Kaczorowie, Sokołowcu, Sadach Górnych, Snowidzy, Wądrożu Wielkim, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze i Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi) oraz 13 prac literackich z dwóch szkół (Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi oraz Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele). Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni zarówno ilością jak i jakością prac. Choć nagrodzić możemy tylko kilka z nich, już dziś zapowiadamy, że około 30 najciekawszych prac plastycznych i około 8 prac literackich zostanie opublikowanych w książce oraz broszurze, którą Stowarzyszenie Kaczawskie wydaje z okazji zakończenia projektu „Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś” realizowanego dzięki wsparciu Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszu EOG.

Prace oceniało jury w składzie:

  1. Ewelina Rozpędowska, prezes Stowarzyszenia Kaczawskiego
  2. Krzysztof Kowalczyk, członek zarządu Stowarzyszenia Kaczawskiego, dyrektor Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie
  3. Elżbieta Telatyńska, artysta plastyk
  4. Julia Jankowska, architekt krajobrazu i grafik, koordynator ds. edukacji w Stowarzyszeniu Kaczawskim

Prace oceniane były pod względem odniesienia do tematyki przyrodniczej w konkretnych elementach kultury niematerialnej takich jak: opowieści, legendy, przekazy ustne, pieśni, zwyczaje etc. i materialnej, takich jak: twórczość ludowa, rzemiosło użytkowe, architektura.

Ponadto:

  1. Prace plastyczne oceniane były pod względem estetycznym (kompozycja, kolorystyka pracy, dobór techniki do tematu oraz możliwości manualnych ucznia).
  2. Prace tekstowe oceniane były pod względem poprawności językowej oraz sposobu przedstawienia poruszanego tematu.

Kategoria plastyczna:

I miejsce: Paulina Latos „Bocian”, Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu

II miejsce: Roksana Banach „Legenda o Lechu, Czechu i Rusie”, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie

III miejsce: Dawid Przenieślik „Jeleń i inne zwierzęta”, Szkoła Podstawowa w Sokołowcu

wyróżnienie: Maja Kostuń „Kwiat paproci”, Szkoła Podstawowa w Legnickim Polu

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim opiekunom biorącym udział w konkursie wraz ze swoimi podopiecznymi za poruszenie wyobraźni dzieci do przygotowania pięknych i poruszających prac na bardzo zaskakujące nieraz tematy.

Kategoria literacka:

I miejsce: Damian Olszewski „Skąd wzięła się żmija zygzakowata”, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele.

II miejsce: Hanna Jasińska „Jesteś tym, co jesz. Spożywając jakąś roślinę lub zwierze przywłaszczasz sobie jej moc i magię”, Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi.

III miejsce: Mateusz Grzymisławski „O Salamandrze i salamandrach”, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele

Dziękujemy i gratulujemy Pani Beacie Krzywickiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotoryi oraz Pani Aleksandrze Smagło ze Szkoły Podstawowej w Nowym Kościele za wspaniałe przygotowanie i zmobilizowanie uczniów do napisania tak wspaniałych i wzruszających opowiadań i esejów.

Nagrodę dla szkoły za największą ilość prac konkursowych otrzymuje:

Szkoła Podstawowa w Snowidzy, z której wpłynęło do nas aż 70 prac.

Inne szkoły nadesłały do nas kolejno: Legnickie Pole – 43 prace, Kaczorów – 18 prac, Wądroże Wielkie i Sady Górne – po 12 prac, Sokołowiec – 9 prac, Szkoła Podstawowa w Nowym Kościele – 8 prac, Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotoryi  – 6 prac, Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze – 1 praca.

Nagroda rzeczowa dla szkoły (o wartości do 2000 zł) oraz nagrody i dyplomy dla uczniów zostaną przekazane do sekretariatów szkół w terminie do 30 maja 2016.

Konkurs zrealizowano w ramach projektu „Sudecka Zagroda Edukacyjna, czyli jak ekofilozofia wróciła na wieś” finansowanego ze środków Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Geoedukacja: relacja z międzynarodowego spotkania projektowego w Chorwacji
Następny wpis
Wyniki konkursu „Mały ogród – tradycja i nowoczesność

Zobacz podobne