5 z 15. Sąsiedzie wyjdź z domu! Spotkajmy się na POLANCE

Polanka to kolejny beneficjent środków Programu Działaj Lokalnie. Od czerwca do października 2017 r. realizowany był projekt pn. „Sąsiedzie wyjdź z domu! Spotkajmy się na POLANCE”. Zapraszamy do szerszego zapoznania się z nim.

Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie Wędkarskie Kraina Karpia w Rui
Wartość projektu: 8.790,15 zł
Kwota dofinansowania: 4.100 zł

Cel projektu: integracja mieszkańców wsi Polanka poprzez działania określone w projekcie;
Działania zrealizowane w ramach projektu: zakupiono 5 ławek oraz dwie bramki do piłki nożnej na potrzeby zagospodarowania pod boisko działki gminnej we wsi Polanka. W wyniku tego lokalna społeczność uzyskała miejsce wspólnych spotkań i zabaw.Przeprowadzono dwie imprezy integracyjne, w ramach których odbyły się: mecze piłkarskie dzieci i dorosłych, krótkie szkolenia z zakresu ppoż, ochrony środowiska, kodeksu o ruchu drogowym. Ustawiono dmuchane zjeżdżalnie i zorganizowano gry i zabawy dla najmłodszych przy udziale zawodowego animatora. W ramach realizacji projektu nawiązano współpracę z Rejonową Komendą Policji, OSP w Tyńcu Legnickim, Kołem Łowieckim „Dąbrowa” oraz Stowarzyszeniem Wędkarskim „Kraina karpia”. Zaktywizowano lokalną społeczność poprzez wspólne przygotowanie cateringu, zaproszeń i boiska do gry.

Rezultaty projektu:
– zwiększenie integracji lokalnej społeczności i zintensyfikowanie kontaktów międzyludzkich, poprzez aktywne uczestnictwo w przygotowaniu i realizacji projektu.
– wzmocnienie atrakcyjności terenu wsi Polanka. Jej promowanie poprzez media społecznościowe.
– zwiększenie świadomości lokalnej społeczności odnośnie zasada przeciwpożarowych, udzielania pierwszej pomocy oraz z zakresu kodeksu o ruchu drogowym.
– zaprezentowanie propozycji ciekawych hobby jak myślistwo i wędkarstwo.

Odbiorcy projektu: odbiorcami projektu byli wszyscy mieszkańcy wsi Polanka (dzieci, młodzież, dorośli, starcy oraz niepełnosprawni) oraz zaproszeni goście. W imprezach z cyklu „Sąsiedzie wyjdź z domu! Spotkajmy się na Polance” udział wzięli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, samorządowych oraz duchowieństwa.

Partnerzy w realizacji projektu:
– Komenda Policji
– OSP w Tyńcu Legnickim
– Koło Łowieckie „Dąbrowa”
– Stowarzyszenie Wędkarskie „Kraina karpia” z Rogoźnika
– dyrektor gimnazjum w Rui i profesjonalny animator zabaw Joanna Stenzel-Chomiak
– malarz i rzeźbiarz dr Grzegorz Niemyjski

Projekt dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie w Mściwojowie.

Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Skontaktuj się z jego koordynatorem Krzysztofem Kowalczykiem

e-mail: dzialajlokalnie@partnerstwokaczawskie.pl

 

 

 

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
4 z 15. Nowy Brennik, Nowi My!
Następny wpis
6 z 15. WIADRÓW – Jedząc wiadrowskie jabłuszka zarumieni się wnet każda dziewuszka

Zobacz podobne