Czas trwania: czerwiec – grudzień 2020 r.
Nazwa dotowanego: Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”
Dofinansowanie: 4 200,00 zł
Wartość całkowita projektu: 10 304,07 zł
Głównym celem projektu było przygotowanie, zrealizowanie i upowszechnienie bezpiecznych w okresie pandemii narzędzi promowania walorów regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego (Krainy Wygasłych Wulkanów) – I etapu tworzonego Kaczawskiego Szlaku Średniowiecznych Polichromii.
W ramach projektu stworzyliśmy 3 filmy przedstawiające wyjątkowe zabytki regionu, w których podziwiać można zachowane średniowieczne polichromie ścienne. Zorganizowaliśmy spotkania robocze z gospodarzami obiektów, mieszkańcami oraz regionalistami. Wspólnie ustaliliśmy, jak zaprezentować poszczególne obiekty, w sposób atrakcyjny, a zarazem niosący treści edukacyjne. Zakupiliśmy stroje historyczne, które wykorzystaliśmy w filmach, ale także w czasie działań promujących projekt. Materiał filmowy nagrywaliśmy przy wsparciu zaangażowanej grupy osób.
Gotowe filmy będące materiałem promocyjnym oraz edukacyjnym – skierowanym zarówno do mieszkańców poszczególnych miejscowości, jak i turystów – udostępniliśmy wszystkim zainteresowanym, jako narzędzie promocji walorów Gór i Pogórza Kaczawskiego.
Rezultaty Projektu:
Rezultatem realizacji projektu są 3 filmy – zrealizowane w Siedlęcinie, Świerzawie oraz Pogwizdowie – i następnie opublikowane w internecie (na specjalnie założonym kanale w serwisie YouTube).
Za rezultat projektu należy uznać także zsieciowanie 3 pierwszych obiektów na Kaczawskim Szlaku Średniowiecznych Polichromii, powstanie grupy roboczej na potrzeby działań przy kolejnych obiektach, a także zrealizowanie modelowych rozwiązań („dobrych praktyk”), które zostaną wykorzystane w przyszłości.
Jesteś zainteresowany udziałem w Programie Działaj Lokalnie?
Masz pomysł na aktywizację środowiska, w którym żyjesz i poszukujesz środków finansowych na ten cel?
Skontaktuj się z jego koordynatorką – Julią Jankowską
e-mail: dzialajlokalnie@kaczawskie.pl, tel. 730-663-611
Ośrodek Działaj Lokalnie
Stowarzyszenie Kaczawskie