Projekt: Promocja zasobów przyrodniczych, historycznych oraz kulturowych Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów

O Projekcie: Promocja zasobów przyrodniczych, historycznych oraz kulturowych Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów poprzez organizację III Kaczawskiego Festiwalu Podróżniczego „Budzimy Wygasłe Wulkany”.

Termin realizacji:

1 października 2024 r. – 20 grudnia 2024 r.

Opis projektu:

Od trzech lat w Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów organizowany jest Kaczawski Festiwal Podróżniczy „Budzimy Wygasłe Wulkany”. Podczas festiwalu podróżnicy związani z naszym regionem opowiadają o swoich podróżach w odległe zakątki świata ale również o podróżach po Krainie Wygasłych Wulkanów. W tym roku w związku z dołączeniem regionu do rodziny Światowych Geoparków UNESCO całe wydarzenie będzie poświęcone Górom i Pogórzu Kaczawskiemu jako integralnej części Dolnego Śląska – nasz Geopark jest jedynym Światowym Geoparkiem na Dolnym Śląsku i trzecim w Polsce. Tegoroczny Kaczawski Festiwal Podróżniczy ma w kompleksowy, zbiorczy sposób przedstawić nowy Światowy Geopark UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów mieszkańcom, którzy jeszcze nie zdążyli poznać walorów regionu, nie zawsze wiedząc o przynależności do rodziny Geoparków UNESCO. Tylko poczucie tożsamości z regionem, identyfikacja z nim, sprawi, że zwiększy się dbałość o nasze przyrodnicze, historyczne i kulturowe dziedzictwo, a to zapewni dalsze  funkcjonowanie Geoparku w Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Proponowane atrakcje obejmują wszystkie grupy wiekowe. A co najważniejsze, prelegentami będą sami mieszkańcy, którzy od wielu lat zgłębiają jego tajemnice. Podczas festiwalu będzie można spróbować produktu lokalnego, który w postaci poczęstunku zostanie przygotowany przez lokalnych producentów. Będzie można również posłuchać lokalnych muzyków oraz obejrzeć pokaz zdjęć przygotowany przez mieszkańców Geoparku.

Cel projektu:

Promowanie Krainy Wygasłych Wulkanów oraz budowanie tożsamości i przynależności do regionu od lat jest głównym celem działania Stowarzyszenia Kaczawskiego; dołączenie do Światowej Sieci Geoparków UNESCO jest między innymi efektem tych działań.

Miejsce realizacji zadania:

Festiwal odbędzie się w Centrum Nauk o Ziemi Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie (Dobków 66, gmina Świerzawa).

Grupa docelowa:

Wszyscy mieszkańcy Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów oraz turyści odwiedzający region.

Wartość projektu: 9 317,20 zł

Kwota dofinansowania: 5000,00 zł

Najnowsze

Kategorie

Poprzedni wpis
Projekt – „Organizacja udziału w konferencji Europejskich Geoparków na Islandii „
Następny wpis
Certyfikat jakości Geoparku – nabór 2024

Zobacz podobne