Mściwojów, 25 kwietnia 2018 roku
Zapytanie ofertowe nr 1/INW/2018
na wykonanie usługi pn. „Szczegółowa analiza obszaru Partnerstwa Kaczawskiego wraz z wytypowaniem 130 geopunktów i ich waloryzacją pod kątem turystycznym i edukacyjnym”
W związku z faktem, iż wartość niniejszego zamówienia nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30.000 euro, zamówienie nie podlega przepisom ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), na podstawie art. 4 ust. 8 PZP.
- Zamawiający: Stowarzyszenie Kaczawskie z siedzibą w Mściwojowie nr budynku 45 A, 59-407 Mściwojów, NIP 695-14-27-474, REGON 391033947
- Nazwa zadania: Wytypowanie i inwentaryzacja 130 geopunktów wraz z ich waloryzacją pod kątem turystycznym i edukacyjnym na tle georóżnorodności obszaru Partnerstwa Kaczawskiego.
- Źródło finansowania: Zadanie jest częścią projektu pn. „Geopark „Kraina Wygasłych Wulkanów” – nowy produkt turystyczny regionu” realizowanego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
- Opis przedmiotu zamówienia:
- Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwentaryzacji obszaru 14 gmin należących do LGD „Partnerstwo Kaczawskie” pod kątem zasobów dziedzictwa Ziemi i georóżnorodności, wraz
z ich waloryzacją uwzględniającą wykorzystanie turystyczne i potencjał edukacyjny regionu. - Szczegółowe wytyczne co do metodyki przygotowywania, realizacji oraz zawartości poszczególnych elementów zamówienia, a także zasięg obszaru opracowania o zawiera załącznik Nr 2 do niniejszego zapytania – Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik Nr 3 – Tabela Wykonalności.
- Szacunkowa wartość zamówienia – 60 975,61 zł netto = 14 141,90 euro.
- Warunki udziału w postępowaniu.
- Zamawiający wymaga aby Wykonawca dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Warunek ten zostanie spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że: dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadającymi wymagane kwalifikacje zawodowe i doświadczenie dla wykonywania zamówienia, tj. minimum 1 osobą posiadającą stopień naukowy w zakresie nauk o Ziemi oraz minimum 1 osobą posiadającą co najmniej stopień magistra w zakresie geologii lub geografii fizycznej.
- Na potwierdzenie powyższego warunku Zamawiający żąda przedłożenia wraz z ofertą (Załącznik nr 1 – Formularz ofertowy pkt 6) wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji i wykształcenia oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, tj. Wykonawca powinien przedstawić oświadczenia o udostępnieniu potencjału (załącznik nr 4 – Oświadczenie o udostępnienie potencjału) podpisane przez wszystkich członków zespołu realizacyjnego, a także udokumentować ich kwalifikacje i doświadczenie zgodnie z wytycznymi zawartymi niniejszym zapytaniu.
- Bez względu na formę prawną Wykonawcy, po stronie Wykonawcy leżą obowiązki zawarcia odpowiednich umów z członkami swojego zespołu realizatorskiego. Za całość realizacji zamówienia, jego kompletność i terminowość odpowiada Wykonawca.
- Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na podstawie dokumentów i oświadczeń złożonych przez Wykonawcę na zasadzie spełnia/nie spełnia.
- Termin wykonania zamówienia
- Termin wykonania zamówienia: do dnia 15 czerwca 2019 roku.
- Za termin wykonania zamówienia uznaje się termin podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego z przekazanej ostatecznej i kompletnej dokumentacji określonej warunkami zlecenia.
- Kryteria oceny ofert.
1) Cena ofertowa – 60 pkt
2) Doświadczenie w realizacji terenowych prac inwentaryzacyjnych z zakresu przyrody nieożywionej – 40 pkt
- Opis przyznawania punktów za spełnienie danego kryterium oceny ofert.
Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami, przy założeniu: 100% = 100 pkt.
Lp. | Nazwa kryterium | Znaczenie kryterium |
1. | Cena (C) | 0-60 pkt |
2. | Doświadczenie w realizacji terenowych prac inwentaryzacyjnych z zakresu przyrody nieożywionej (D) | 0-40 pkt |
Łącznie | 100 pkt |
Objaśnienia:
Kryterium nr 1. Cena (C)
Punkty za kryterium cena zostaną obliczone wg następującego wzoru:
Średnia jednostkowa cena najtańszej oferty | X 60 = liczba punktów |
Średnia jednostkowa cena badanej oferty |
Kryterium nr 2. Doświadczenie w realizacji terenowych prac inwentaryzacyjnych z zakresu przyrody nieożywionej (D)
Punktacja zostanie przyznana na podstawie dostarczonej dokumentacji potwierdzającej doświadczenie jednego lub więcej członków zespołu realizatorskiego w prowadzeniu terenowych prac inwentaryzacyjnych z zakresu geologii i geomorfologii (zarówno w celach naukowych jak i komercyjnych):
- udokumentowane 4 lub więcej projektów/prac naukowych – 40 pkt.
- udokumentowane 3 projekty/prace naukowe – 30 pkt.
- udokumentowane 2 projekty/prace naukowe – 20 pkt.
- udokumentowana 1 projekty/praca naukowa – 10 pkt.
- brak udokumentowanych projektów/prac naukowych – 0 pkt.
Łączna oceny oferty.
Zamawiający uzna za najkorzystniejszą ofertę (spośród wszystkich złożonych w postępowaniu ofert niepodlagających odrzuceniu), która otrzyma największą łączną liczbę punktów w poszczególnych kryteriach oceny ofert.
W = C + D
W – wskaźnik oceny oferty.
C – ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Cena.
D – ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium Doświadczenie
- Miejsce, sposób i termin składania ofert
- Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej. Oferta musi być podpisana przez upoważnionego przedstawiciela(i) Wykonawcy. Wszystkie dokumenty składające się na ofertę należy spiąć lub zszyć. Niedopuszczalne jest załączanie luźnych kartek.
- Ofertę należy dostarczyć w zamkniętej kopercie do 14 maja 2018 roku do godziny 15:00 na adres:
Sudecka Zagroda Edukacyjna
Dobków 66
59-540 Świerzawa
z dopiskiem: zapytanie ofertowe nr 1/INW/2018
- Decyduje data wpływu do siedziby Zamawiającego. Oferty złożone po terminie nie będą otwierane. Zostaną one niezwłocznie zwrócone wykonawcom bez otwierania.
- Opis i oznakowanie kopert: Koperta powinna być zaadresowana do Zamawiającego oraz powinna być oznakowana dopiskiem „zapytanie ofertowe nr 1/INW/2018”. Koperta powinna posiadać nazwę/nazwisko i adres wykonawcy, aby można było odesłać ją nieotwartą w przypadku złożenia oferty po terminie.
- Wszystkie koszty związane ze sporządzeniem i przedłożeniem oferty ponosi Wykonawca niezależnie od wyniku postępowania zapytania ofertowego.
- Każdy wykonawca może złożyć w niniejszym zapytaniu ofertowym tylko jedną ofertę własną na całość realizacji zadania.
- Oferta powinna zawierać
- Wypełniony i podpisany załącznik nr 1,
- Wypełniony i podpisany przez każdą osobę załącznik nr 4 wraz z dokumentami potwierdzającymi ich doświadczenie, wykształcenie i kwalifikacje,
- Wypełniony i podpisany załącznik Nr 5,
- Osoby reprezentujące Wykonawcę – składające oświadczenia woli w imieniu Wykonawcy muszą posiadać umocowanie do tych czynności w dokumentach rejestrowych Wykonawcy lub posiadać stosowne pełnomocnictwo. Pełnomocnictwo należy przekazać Zamawiającemu w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez osoby udzielające pełnomocnictwa.
- Brak którejś z powyższych informacji spowoduje odrzucenie oferty z powodów formalnych, bez możliwości jej uzupełnienia
- Opis sposobu obliczania ceny ryczałtowej oferty.
1) Oferent przedstawi w ofercie cenę całkowitą brutto obejmującą całość przedmiotu zamówienia, podając ją w zapisie liczbowym i słownie, zgodnie z treścią formularza ofertowego (zał. nr 1).
2) Zakres prac, który jest podstawą do określenia ceny musi być zgodny z wymaganiami Zamawiającego.
3) Cena ryczałtowa oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją prac wynikających z dokumentów zapytania jak również nie ujęte w tej dokumentacji, a niezbędne do wykonania zadania np.: podatek VAT.
- Oferty częściowe i wariantowe
Nie dopuszcza się składania ofert częściowych ani ofert wariantowych.
- Odrzucenia
Oferta podlega odrzuceniu w przypadku, gdy:
- jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego lub
- została złożona przez podmiot:
- niespełniający warunków udziału w postępowaniu w sprawie wyboru przez beneficjenta wykonawcy danego zadania ujętego w zestawieniu rzeczowo-finansowym operacji określonych w zapytaniu ofertowym lub
- powiązany osobowo lub kapitałowo z beneficjentem lub osobami, o których mowa w art. 43a ust. 4 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 (Dz. U. z 2017 r., poz. 562, z późn. zm.) zwanej dalej ustawą, lub
- została złożona po terminie składania ofert określonym w zapytaniu ofertowym.
- Oferta nie podlega odrzuceniu, mimo że została złożona przez podmiot powiązany osobowo lub kapitałowo z osobą o których mowa w art. 43a ust. 4 ustawy, jeżeli osoba ta nie będzie brała udziału w dalszym postępowaniu w sprawie wyboru przez beneficjenta wykonawcy zadania ujętego w zestawieniu rzeczowo-finansowym.
- Istotne postanowienia umowy
- Zamawiający zawrze z umowę z Wykonawcą, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę w terminie 7 dni od ogłoszenia wyników zapytania ofertowego.
- Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
- Płatność za wykonaną całość zadania zostanie przekazana na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 14 dni od wystawienia przez niego faktury. Wykonawca uprawniony jest do wystawienia faktury po podpisaniu protokołu odbioru całości realizacji zadania.
- Nie przewiduje się zmian umowy w trakcie jej obowiązywania.
- Osoby uprawnione do kontaktowania się z Wykonawcami.
Julia Jankowska – julia@kaczawskie.pl
- Zapytanie zostało upublicznione poprzez umieszczenie na stronie internetowej Zamawiającego (kaczawskie.pl) oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego.
ZAŁĄCZNIKI:
Nr 2. Opis przedmiotu zamówienia.
Operacja pn. „Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów: nowy produkt turystyczny regionu”, realizowana przez Stowarzyszenie Kaczawskie, mająca na celu promocję i zwiększenie atrakcyjności turystycznej regionu Krainy Wygasłych Wulkanów, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023, wdrażanej przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”.